Aktivity v okolí

Bešeňová

Vysnívané miesto plné zábavy, relaxu a  luxusu. Nájdete ju v termálnom srdci Liptova, v novej Bešeňovej. K dispozícií je 18 vonkajších či vnútornch  bazénov s termálnou alebo priezračnou vodou s teplotou až do 40 °C, 15 rôznych tobogánov, vodná sopka možnosť potápania či úžasný saunový svet. Bešeňovská termálna voda hnedočervenej farby obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, čo prospieva vašej pleti, pohybovému ako aj dýchaciemu ústrojenstvu. Bešeňová je  dokonalou voľbou aj pre rodiny s deťmi.

Malinô Brdo

Je 5 * rezortom  plným zábavy nie len v zime ale aj v lete. Priamo v centre strediska sa nachádzajú 8-sedačková lanovka, lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti.  Taktiež sú tu k dispozícií kvalitné cyklotrasy ktoré dosahujú cez 300 km, profesionálny bike park, horské káry a kolobežky, zip line, aquazorbing či tarzánia. V zime stredisko ponúka kvalitné lyžiarske podmienky a v jeho okolí si prídu na svoje bežkári, turisti či skialpinisti. Zábava v tomto stredisku nikdy nekončí.

Vlkolínec

Vlkolínec je podhorská trvalo obývaná osada s typickými zrubovými drevenicami. Obec bola v roku 1993 zapísaná do svetového kultúrneho dedičtva UNESCO. Medzi vzácne stavby vo Vlkolínci patrí zrubová dvojpodlažná zvonica z roku 1770, zrubová rumpálová studňa z roku 1860, murovaný barokovo-klasicistický kostol Navštívenia Panny Márie z roku 1875, či  „Roľnícky dom". Obec je celoročnou atrakciou s množstvom tradičnej kultúry a verným obrazom života z konca 19. a začiatku 20. storočia.

 

Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodné dielo medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, ktoré sa nazýva aj “Liptovské more”. Je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Na jej brehu  sa nachádza rekreačné stedisko  Mara Camping v Liptovskom Trnovci. Neďaleká pláž, požičovňa športových potrieb, prístav lodí a výborné možnosti pre jachting a windsurfing vytvárajú vyhľadávané centrum letnej rekreácie, ktoré zároveň slúži aj ako turistické východisko do Chočských vrchov a Západných Tatier.

Lyžiarske stredisko Jasná

Je najväčším a TOP lyžiarskym strediskom na Slovensku. Je situovaná po oboch stranách Chopku (2 024 m n. m.) Nachádza sa tu 13 lanoviek a 10 vlekov. Celková dĺžka zjazdoviek je približne 49 km. Lyžiarske podmienky ako aj služby s tým spojené sú na vysokej európskej úrovni. V lete tu nájdete požičovňu E-bikov, mountain kár, maxiland summer park s množštvom atrakcií. Jasná je centrom adrenalínu, športu a neuveritelných zážitkov.

Kontaktná zoo

Jedinečná ZOO KONTAKT na Slovensku je miestom, kde sa návštevníci zoznámia so svetom zvierat úplne zblízka. Nájdete tu viac než 400 zvierat zo 115 druhov. Veľmi atraktívne je vidieť zblízka mláďatá šeliem – medveďa, leva, tigra, pumy, servala aj rysa. Počas návštevy ZOO je možné zvieratá nakŕmiť a odfotografovať sa s nimi, prípadne si natočiť krátke video. Deti majú možnosť zajazdiť si na koníkoch alebo poníkoch. Počet zvierat a druhov v ZOO neustále rastie a je plná zážitkov 365 dní v roku.

Tatralandia

Je najväčší aquapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Súčasťou rozsiahleho areálu je 13 bazénov (8 z nich s celoročnou prevádzkou, 3 sú kryté) s teplotou vody do 38 °C, 29 tobogánov a vodných šmýkačiek (9 celoročných, 20 sezónnych), keltský saunový svet Tatra-Therm-Vital, Wellness Paradise s ponukou wellness procedúr, krytý tropický komplex Ostrov pirátov z Karibiku, Summer City s letnými atrakciami. Tatralandia je skutočným vodným rajom na zemi.